Cesty

25. června 2012 v 16:01 | Michal Ernat |  Témata týdne

Cestování nám nejspíše přináší nějaké rozkoše, zdá se na první pohled. Jak jinak vysvětlit, že se minimálně každý rok zavřeme do našich plechových miláčků a uháníme někam na jih. Cesta je vyčerpávající a na regeneraci člověk vlastně potřebuje celou dovolenou. Když se konečně dospí, zotaví a užije si, vyrazí opět na sever. Cesta je mnohdy ještě náročnější, neboť se každý bojí přijetí pozdě, když mu končí dovolená. Jede se proto celou noc bez přestávky a konečně si oddychneme druhý den doma. Ráno pak nastupujeme do práce, krásně odpočatí, téměř potřebující další dovolenou.


A co teprve přesuny každodenní. Co lidí denně cestuje za prací, za dětmi, manželkou, milenkou, milencem. Za poznáním přírody i z jiných nutných důvodů.


Zrovna nedávno jsem se zamýšlel, kam všichni pořád mohou jezdit. Vždyť co je denně vypravováno spojů veřejné dopravy, byť v soukromých rukách. A přesto je většina těchto vozů neustále plná. Vždyť například mezi určitými městy jezdí asi dvanáct autobusů jedním směrem, někdy i více. I pokud nejsou plné, tyto spoje, přepraví tedy kolem tisícovky cestujících denně.


K tomu můžeme připočítat cestující, kteří se přepravují ve svých automobilech. Je nás tedy hodně a pořád někam cestujeme.


Zbývá otázka. Baví nás to? Na tuhle otázku je odpověď snadná. Musí nás to bavit, jinak bychom to nejspíše nedělali. Nebo ano?


Ovšem otázkou bez odpovědi zůstává …. Kam pořád jezdíme?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amelie Amelie | Web | 11. července 2012 v 2:52 | Reagovat

Já mám pocit, že jezdím akorát po doktorech.
Cesty na jih? Tam jsem nejela snad 16 let.
Ale je zajímavé kam nás cesty života zavedou a jak se zkříží s cestami někoho jiného. Krásné léto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama