Naši tvorové

13. prosince 2012 v 14:42 | Michal Ernat |  Témata týdne

Moji noční tvorové….
… okolo mě běhají a potichu našlapují. Když se jim zdá, že se dívám, jsou naprosto neviditelní. Zato v jiných časech provádějí svá alotria. Myslím, že se to okolo nás nočními tvory jen hemží. Přenášejí naše věci, abychom je ráno museli hledat.
Tahají nám psa za fousy a on kňučí ze spaní. Ovšem, to jsou jen naše fantazijní stvoření. Pro někoho příjemná, pro jiného noční můry.
Nočním tvorem, který si vás oblíbil, se může stát i nějaké lesní zvířátko. Třeba kuna. Ta, když se nastěhuje na půdu, je to noční tvor, jehož činnost se nedá přeslechnout. A po nějaké době už ani přehlédnout.
Avšak zkuste si vystrnadit takovou kunu z pelechu. Je to téměř neřešitelný problém. Nebo se mi to také jen zdá.
A pak potkávám noční tvory i přes den. Opatrně našlapují a vyčkávají, až jejich jednání bude skryto stínem. Jsou to bazilišci mezi námi, či kdo se to za tmy tvářemi ukrývá?
Nebo vás může čekat ještě jiné noční tajemství. Třeba vám, pod stínem noci, někdo odnese pár věcí třeba z chaty. Pár věcí a trochu ji tak nějak poničí. Protože to řešíte pravidelně, máte to již pojištěné. Kvůli pojistce musíte zavolat orgány státní moci. A ejhle, co se nestane. Pachatel je dopaden, a protože jste oznamovatel, žalujete jej vlastně vy. Takže v usnesení má vaše jméno i celou adresu. Asi nějaká nápověda. Takže si říkáte, jestli vás navštíví ještě jednou. A pojišťovna vám za celou tu anabázi vyplatí čtyřicet procent hodnoty věcí, protože jsou už přece dva roky staré.
Jsou to noční tvorové, nebo noční můry?
Dalším nočním tvorem je ten, který rád spí ráno. Zjistil jsem, že někteří lidé jsou noční tvorové celý život. I ve stáří, když se už prý hůře spí, jsou tito lidé nočními tvory a ráno spí skoro do oběda.
Co tito lidé v noci dělají? Možná umějí komunikovat s nočními tvory. Možná se pobaví více, než s lidmi přes den. Možná jsou tito tvorové méně naštvaní na svoji dobu a více dodržují své sliby.
Nebo je to jen sen, co noční tvorové našeptávají … ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mtymerka mtymerka | Web | 13. prosince 2012 v 15:56 | Reagovat

pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama