Červen 2013

Tiše a v nevhodnou dobu přichází …

18. června 2013 v 15:00 | Michal Ernat |  Témata týdne

Tiše a v nevhodnou dobu přichází …
…kocovina ….
… jejíhož příchodu se statečně bráním. Piji dobré alkoholy a piji nejen s Mírou, ale i s rozvahou. Takže se mi kocoviny celkem zdařile vyhýbají. Nicméně znáte to skoro všichni. Když se sejde společnost, nálada se rozproudí, jídlo je výborné, holky zábavné a alkohol teče proudem. Prostě se tomu říká, že to sedne. Tak když přijde takováhle doba, též se probouzím s kocovinou a těžkým pocitem.
Poslední taková doba mi připomíná zvyšování hladiny řek. Přesně ten víkend, po několika letech, se alkohol sešel s alkoholem a ráno bylo velmi těžké. A přesně do té doby se dostala obava ze zvedání hladin. V té době to byla pouze obava, která se bohužel potvrdila. Ale to je jiná kapitola, kterou všichni znají, a proto se raději vrátím pouze k té kocovině.
V tomto nedobrém stavu jsem musel zbystřit smysly a jít se připravovat na povodeň. Nejprve jsem vůbec nemohl chodit a dělalo se mi špatně z každého kroku. Ale když člověk musí, tak se holt nedá nic dělat. Pro jistotu jsem se ještě ptal kamaráda lékaře, jestli neprojevuji příznaky metanolové otravy, abych někde nezkolaboval na řece. Byl jsem ubezpečen, že jde pouze o běžnou kocovinu a mám jít něco dělat.
Nakonec jsem byl tedy donucen k pohybu a byla to velmi dobrá protialkoholní léčba. Celou dobu, co mě ještě nebylo dobře, jsem si říkal, že to mám za trest. Ale pohybem to naštěstí brzy vyprchalo a kocovina byla zažehnána. Horší byly věci následující.
Každopádně však mi alkohol zase nějakou dobu nebude vonět. Už nemám rád ta rána, kdy hlava bolí a s každým pohybem se žaludek zvedá. Myslím, že doba mezi takými rány se asi s věkem prodlužuje. I když, zas tak starý nejsem, takže to ještě uvidíme časem. Budu se alkoholu vyhýbat. Nebo příště vyberu kvalitnější ….
Každopádně "vopice" přijde vždy, nebo skoro vždy, úplně klidně a nevhod.
Nebo vám přišla vhod?