Červen 2014

Mám svůj hlas ...

19. června 2014 v 15:28 | Michal Ernat |  Témata týdne

Když někomu řeknete, že máte hlasy v hlavě, budete za blázna. Ale upřímně ruku na čelo, kdo je nemá? Vy se nikdy nebavíte se svým vnitřním já? Když potřebujete udělat důležité rozhodnutí, nebo řešíte nějakou krizi vztahu? Neptáte se svého vnitřního já, jak nejlépe by to šlo zvládnout? Každý o tom přemýšlí a v duchu si odpovídá. Minimálně takové hlasy v hlavě má úplně každý, myslím.


Další vnitřní hlasy se pak rozvíjí podle možností, nadání a okolností. Určitě v někom vytvoří hlasy v hlavě podnět z okolí. N2komu pěkná hudba, jež mu povídá o jejím autorovi, nebo o jiném prožitku. Některá hudba přímo nabádá k nějaké činnosti. Nač jinak by se hudba používala při tanci, ale i rituálech?


Hlasy v hlavě nám může stvořit cokoli, veškeré naše okolí vytváří kulisu hlasů, které se nám usazují v hlavě a ve vhodnou chvíli se vynořují.


A kapitola sama pro sebe je skupina lidí, co hlasy v hlavě opravdu mají. Někteří podle nich i vedou válku. Kdo jim však napovídá? I ti, co tvrdí o hodných hlasech, si nemohou být jisti, že jim ty hlasy nelžou.


A jak to máte vy, máte každý svůj hlas, nebo hlasy cizí?