Duben 2015

Spižírna

20. dubna 2015 v 15:18 | Michal Ernat

Tak jsem se zase po čase podíval na blog a zaujalo mě téma týdne.


Každý při téhle větě myslíme určitě na jiné světlo. I když, opravdu každý?
Někteří mlsní lidé fakt možná vzpomenou nejprve na světlo v lednici, které jim svítí do noci a přináší radostný pocit přesné orientace.

Každopádně je lednice plná pokladů a využíváme ji všichni. Bez ní bychom si už neuměli představit skladování potravin a její službu bereme jako úplně samozřejmou. A tak nám její kvality přijdou na mysl až v době, kdy přestane fungovat celá, nebo její součásti.
Ano, zkuste si používat lednici bez světla, ono se to lehko řekne. Ale už nám přijde tak samozřejmé, že když nefunguje, rovnou zkoumáme, jestli nám funguje celá lednice. Zrovna o víkendu se mi stalo, že jsem lednici vyplnil potravinami až ke světlu, jehož svit tím zanikl. Hned se člověk hůře orientuje a ještě přemýšlí, jestli není rozbitá.

Možná, že se naše lednice už staly našimi světly v tunelu. Když máme starosti, mnozí z lidí řeší stres jídlem. A taková plná lednička je blaho.


Pravda, mám světlo na kraji lednice. Takže vlastně se nehodí tematické zařazení článku, protože mám světlo na začátku tunelu.A kde máte světlo vy, v lednici, i to vaše životní?